OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła 31 stycznia 2021 r.

„… Nasze życie jest w rękach Pana, który jest Dobrym Ojcem. On wie do kiedy ma nas zachować …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Dla świata, w którym wszystko musi być praktyczne, są zagadką; dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość, a w nim podstawka na smartfon.

2. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę oraz za złożone w ostatnią niedzielę ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

3. W tym tygodniu obchodzimy: we worek (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego, błogosławieństwo świec oraz zbiórka w tym dniu do puszek na zakony kontemplacyjne; w piątek (5 lutego) wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, w tym dniu błogosławieństwo chleba i wody; w sobotę (6 lutego) wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

4. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec. Wcześniej o 16.20 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek (4 lutego) o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W pierwszy piątek miesiąca (5 lutego) spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców. Tego dnia również odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem w godzinach przedpołudniowych.

7. W sobotę (6 lutego) o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (gregoriański).

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

11. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.