OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 sierpnia 2021 r.

„… Pracujmy aż do końca życia, by możliwie jak najwięcej uczynić dobra…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, gościmy w naszej parafii siostrę Judytę Janinę BOŻEK – misjonarkę Świętej Rodziny, która pracuje od 1979 roku w stolicy Zambii Lusace gdzie prowadzi Dom Bożej Opatrzności dla bezradnych, sierot i niepełnosprawnych. Opowie nam o pracy na misjach. Będzie można również po Mszy świętej wesprzeć jej działania misyjne.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya i inne ciekawe artykuły. Jest też modlitewnik koszaliński MARTYROLOGIUM autorstwa ks. Henryka ROMANIKA – proboszcza katedry koszalińskiej.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (4 sierpnia) wspomnienie świętego proboszcza z Ars – Jana Marię Vianneya; w piątek (6 sierpnia) święto Przemienienia Pańskiego.

4. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

5. W środę (4 sierpnia) ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 zostanie odmówiony różaniec. Wcześniej, o 18.15 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W czwartek (5 sierpnia) od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 17.00 do Mszy świętej o godz. 19.00.

8. W sobotę (7 sierpnia) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

10. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. 1 sierpnia wyrusza ze Skrzatusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie dotrze 13 sierpnia. Pamiętajmy o pielgrzymujących w naszej modlitwie. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

15. Serdecznie zapraszam 5 sierpnia (czwartek) o godz. 20.00 na wyjątkowy Koncert organowy i Filharmonii Koszalińskiej w ramach 55. Międzynarodowego Koncertu Organowego. Wstęp wolny.

16. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.