OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15 sierpnia 2021 r.

„… Bądźcie życzliwi wobec innych, kochajcie ich, pomagajcie im i traktujcie jak braci. Nie braknie wam pomocy Boga i Maryi Wspomożycielki …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie – kleryka Mateusza, który przeprowadzą kwestę na rzecz utrzymania Seminarium. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będzie obecny Sztandar Koła Numer 20 Związku Wojska Polskiego w Ustroniu Morskim. O godz. 17.00 towarzyszyć nam będzie Gminna Strażacka Orkiestra Dęta „Morka”, która po Mszy świętej da krótki koncert z okazji Uroczystości kościelnej i państwowej.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się jej ziemskie życie i inne ciekawe artykuły. Jest też modlitewnik koszaliński MARTYROLOGIUM autorstwa ks. Henryka ROMANIKA – proboszcza katedry koszalińskiej.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (17 sierpnia) wspomnienie św. Jacka, prezbitera; w piątek (20 sierpnia) wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę (21 sierpnia) wspomnienie św. Piusa X, papieża.

5. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

6. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

7. Serdecznie zapraszam 21 sierpnia (sobota) o godz. 20.00 na wyjątkowy Koncert organowy i Filharmonii Koszalińskiej w ramach 55. Międzynarodowego Koncertu Organowego. Wstęp wolny.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

9. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności.

10. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

13. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.